Indıgo Group

Hikayemiz

Indigo Group ilk olarak 1992 yılında Indigo Gallery halı mağazası ile faaliyetlerine başlamıştır. Indigo Gallery tamamen eski halı koleksiyonu üzerine yoğunlaşmış olup, aralarında Prens Charles, Hollywood yıldızı Harwey Keitel’ın da olduğu birçok ünlüye kapılarını açmıştır. Indigo Gallery halen eski Anadolu ve Kafkas halı koleksiyonunda ülkemizin önde gelen halı mağazalarından biri konumundadır. 

Indigo Group, 1998 yılında Kapadokya’nın ilk kişiye özel turlar planlayan seyahat acentesi Matiana Travel ile lüks seyahat turizmine yönelmiştir. Önceleri Kapadokya merkezli bir seyahat acentesi olan Matiana Travel, 2004 yılından itibaren İstanbul merkezli olarak hizmet vermeye başlamıştır. Kalite anlayışı ve hizmet prensipleri açısından alanının öncülerinden olan Matiana Travel, ülkemize seyahat etmek isteyen üst düzey misafirlerin öncelikli seyahat planlayıcısı konumundadır.

Kapadokya'nın ilk balon firması olan Kapadokya Balloon da Indigo Group imzası taşımaktadır. 

Şirketimizin en önemli projelerinden olan ve 2002 yılından itibaren faaliyet gösteren Museum Hotel ise, Kapadokya bölgesinin ilk lüks otel yatırımıdır. Hâlihazırda, Türkiye’nin marka değeri en yüksek lüks butik otellerinden olan Museum Hotel, dünyanın en önemli otel birlikteliği olan Relais & Chateaux ‘nun Türkiye’deki tek üye oteli olmasının yanında, “Avrupa’nın En iyi Lüks Butik Oteli” ve “Avrupa’nın En İyi Otel Mimarisi” de dahil olmak üzere birçok uluslararası ödülün sahibidir. Museum Hotel bünyesinde bulunan, Lil'a Restaurant ise, Kapadokya'nın tartışmasız en önemli fine-dining restoran yatırımlarının başında yer almaktadır. 

Museum Hotel’in alt markaları olan White Table by Museum Hotel ve Maara Konak by Museum Hotel ile Kapadokya bölgesinde seçkin etkinlik, düğün ve catering konularında en üst düzeyde hizmet verilmektedir.

2007 yılında, Cross Golf Cappadocia projesi ile Türkiye'nin ilk ve tek Cross Golf oyun alanı Indigo Group tarafından Kapadokya’da oluşturulmuştur. Yapısı ve anlayışı bakımından %100 doğaya saygılı bir oyun çeşidi olan Cross Golf ile Kapadokya, dünya üzerinde UNESCO koruma alanı içerisinde golf oynanabilen ilk ve tek bölge olma hüviyetine kavuşmuştur.

2010 yılında ise, Boutique Style Travel ile Türkiye’nin lüks yurtdışı turlar konusunda en önemli seyahat oluşumu gerçekleştirilmiştir. İstanbul merkezli olan Boutique Style sadece kişiye özel programlar konusunda uzmanlaşmış olup çalışma tarzı ve hizmet kalitesi ile ülkemizde tektir. 

Indigo Group, 2007 yılından itibaren Indigo Tarım (Responsible Farming) markası altında Kapadokya bölgesinde 400 dönüme yakın bir alanda Ekolojik ve İyi Tarım’ın en güzel örneklerini hayata geçirmektedir. Üzüm’den badem’e, ceviz’den çilek’e oldukça geniş bir ürün yelpazesi en doğal şartlarda üretilmektedir. 

2008 yılı itibariyle, Indigo Jeotermal yapılanmamız ile Jeotermal sektöründe önemli atılımlar gerçekleştirilmeye başlanmıştır. Jeotermal enerji potansiyeli bağlamında daha önce keşfedilmemiş olan Kapadokya bölgesi ve yakın çevresine yoğunlaşmakta olan Indigo Jeotermal, yapmış olduğu çalışmalar ile bu bölgenin ülkemizin en önemli jeotermal enerji havzalarından biri olduğunu ortaya çıkarmıştır. Yakın gelecekte elektrik enerjisi üretimi, lüks termal turizm ve seracılık alanlarında yatırımlar planlanmaktadır. Ayrıca, %99,85 saflıkta önemli bir karbondioksit (CO2) rezervi keşfedilmiş olup yatırım çalışmaları INDICO2 markamız ile devam etmektedir.  

Tüm bu çalışmaların yanında, Grubumuz 2020 yılı itibariyle Nevşehir bölgesinde sahip olduğu Petrol arama ruhsatlarına binaen Hidrokarbon (Petrol ve Doğalgaz) arama çalışmalarını da yürütmektedir.